Primăria ValeaSeacă

UAT VALEA SEACĂ

Website de prezentare a datelor, documentelor și informațiilor de interes public al primăriei Valea Seacă – Iași

Formulare Online

Monitorul Oficial

Declaratii de avere

Documente Publice

Secțiune Documente în dezbatere publică

Stimate Domnule Primar,

Prin prezenta adresă vă informăm că, potrivit Anexei 10 -Lista cu documente necesar a fi depuse  din  DUI NE, la depunerea STRATEGIEI INTEGRATĂ DE DEZVOLTARE URBANĂ A MUNICIPIULUI PAȘCANI ȘI A ZONEI URBANE FUNCȚIONALE  2021 -2027 pentru competiția strategiilor de dezvoltare integrate susținută de ADR NORD EST în cadrul POR 2021-2027 Municipiul Pașcani trebuie să prezinte Metodologia de prioritizare a proiectelor și respectiv Lista ideilor de proiecte prioritizate la nivel de SIDU aprobate de aparatul decizional.

Având în vedere HCL nr.48 din 31.10.2022 privind aprobarea participării UAT Comuna Valea Seacă în cadrul parteneriatului privind Zona Urbană Funcțională și aprobarea acordului de parteneriat între UAT Municipiul Pașcani, UAT Comuna Valea Seacă, UAT Comuna Stolniceni-Prăjescu și UAT Comuna Hărmănești în vederea elaborării Stategiei Integrate de Dezvoltare Urbană și a Planului de Mobilitate Urbană Durabilă la nivel de  Zonă Urbană Funcțională a municipiului Pașcani, vă înaintăm STRATEGIA INTEGRATĂ DE DEZVOLTARE URBANĂ A MUNICIPIULUI PAȘCANI ȘI A ZONEI URBANE FUNCȚIONALE 2021-2027 revizuită de SC TEAMPRO STRATEGY CONSULTING SRL și anexele aferente în vederea punerii în dezbatere publică și aprobării acesteia  de către Consiliul Local al Comunei Valea Seacă.

LINKURI UTILE

Drepturi de autor © 2022 Primaria Valea Seacă. Toate drepturile rezervate.

ORAR DE FUNCȚIONARE

LUNI – VINERI: